Výlet na poloostrov Samaná 

Za perlu Karibiku a jeden z nejkrásnějších krajů Dominikánské republiky, je právem považován právě poloostrov Samaná vybíhající ze severovýchodního cípu ostrova. Samaná je jedna z nejzachovalejších a tudíž i nejkrásnějších oblastí Dominikánské republiky. Mnozí poloostrov nazývají ukrytým rájem a také my jsme se do něj po první návštěvě hned zamilovali.

Cesta sem je však trochu náročnější a trvá 3 hodiny. Abychom zvládli navštívit co nejvíce klenotů tohoto místa, je potřeba se vydat na cestu hned v ranních hodinách. V jeden den a pohodovém tempu bohužel není možné zvládnout úplně všechno, dá se tedy výlet na Samaná rozdělit na 2 jednodenní výlety. Kombinace navštívených míst je po domluvě samozřejmě možná a harmonogram svého výletu si můžete nakombinovat a vytvořit podle sebe.

 Zde jsou námi zvolené 2 varianty jak si poloostrov Samaná užít:

1. Cesta za vodopádem

V ranních hodinách se vydáme na přibližně 3 hodinovou cestu na poloostrov Samaná, kde navštívíme vodopád El Limón. Až k vodopádu se autem nedostanete. Přesedlat budete muset do koňského hřbetu, čímž se vydáte  na 20 minutovou zajímavou výpravu. Cesta k vodopádu El Limon se stane stejně nezapomenutelná jako pohled na vodopád samotný. Vodopád El Limón, který patří k Národním památkám Dominikánské republiky, je větší ze dvou vodopádů a voda tu padá z výšky přes 50 metrů. Oblíbenou zábavou místních dětí je skákat ze skály do jezírka pod vodními kaskádami. I vy se zde můžete vykoupat po náročné cestě a pokud budete mít štěstí, tak si některého z mladých odvážlivců můžete natočit.

 

Dále jsou na výběr dvě varianty, kam se po návratu z vodopádu vydáme:

  • Las Terrenas a zde mistní krásné dlouhé písečné pláže, dále návštěva místní české hospůdky s pivem Zubr, kde si dáme oběd..
  • Las Galleras s návštěvou pláží Playa Rincón, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Dominikánské republice, ale prý i na světě, kde se můžete koupat, opalovat se na bílém písku a šnorchlovat v průzračném moři. Samozřejmě nás tu čeká také oběd v dominikánské restauraci v las Galleras.

2. Cesta lodí na Haitises, Cayo Levantado a pozorování velryb

Poloostrov Samaná je unikátním místem, který však není z historického nebo architektonického hlediska nijak zvlášť atraktivní. Je však skvělým místem, odkud je možné podnikat lodní výpravy za pozorováním velryb keporkaků. V období od ledna do března připlouvá do zdejšího přístavu až tisíce jedinců, aby se zde spářili a vyvedli mladé. Pozorování velryb je úžasnou podívanou, která se stala velkou turistickou atrakcí. Samaná je také ideálním místem pro výlety na nedaleký ostrov Cayo Levantado, který vyniká překrásnými plážemi. Ostrůvek se proslavil natáčením reklamy na oblíbený karibský rum Bacardi. A nezapomenutelnou podívanou zažijete při výletu lodí do národního parku Los Haitises, kde uvidíte neuvěřitelné množství ptactva, je tu až 110 druhů a některé typické jen pro tuto oblast. Los Haises je také domovem kapustňáků, mořských želv, netopýrů a hroznýšů. Národní park je tvořen několika ostrůvky, mangrovovým porostem a velkým množstvím vápencových jeskyní, které zde navštívíte a kde můžete vidět nástěnné malby původních obyvatel indiánů Tainů. Je to nádherným místem, který si propůjčili pro svůj film Jurský park i hollywoodští tvůrci .

 

Během celého výletu bude v ceně konzumace nápojů – rum, coca cola, sprite, voda

 

Add comment

inPagewebsite, domain and webhosting easily