OK

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more

Výlet za dobrodružstvím na Jarabacoa

Co Je Jarabacoa? Jarabacoa je oblast ve vnitrozemí s podnebím tropického deštného pralesa, s teplými dny a mírnými noci během téměř celého roku.  Návštěvníci pokřtili Jarabacoa jako „město věčného jara“ a nebo se také přezdívá „Dominikánské Alpy“. Jednou z hlavních turistických atrakcí jsou hory a přírodní krásy této oblasti, které nabízejí spoustu outdoorových aktivit a exkurzí – vysokohorská turistika, trekking, horská kola, rafting, jízda na koni…

Tento výlet je určen pro sportovní nadšence a pro ty, co mají rádi dobrodružství i během dovolené. Ze Sosúa se jede přibližně 2 a půl hodiny směrem na Santiago De Los Caballeros. Toto město je druhé největší v Dominikánské republice a pro svou polohu se mu přezdívá  Ciudad Corazón (Město srdce). Je známé výrobou doutníků a během naší cesty se zastavíme u památníku Monumento a los Heroes de la Restauracion, který je symbolem města a  byl věnován hrdinům války za nezávislost v 19. století. Naším cílem však není prohlídka města, ale dobrodružství na Jarabacoa!

Zde jsou námi zvolené 2 varianty jak si Jarabacoa užít:

  1. Sjíždění divoké řeky na raftu – to je maximální dobrodružství a zábava pro každého plavce od 12 let. S sebou je zapotřebí si vzít věci a boty do vody a na místě už nám zapůjčí záchranou vestu, helmu a ostatní potřebné vybavení. Samozřejmě budeme proškolení, aby nevznikli nějaké zbytečných komplikací a pak už šup na raft a vychutnejte si chladné vody řeky Yaque del Norte, nejdelší v Karibiku. Ve společnosti profesionálních průvodců projdete přes kaňony a peřeje a zažijete skvělý pocity adrenalinu. Objevíte nádherná skrytá místa tohoto ostrova. River rafting v Jarabacoa to je akce, příroda, dobrodružství jednou za dobou. (cca 4 hodiny)
  2. Cesta k vodopádům Baiguate a Jimenoa Waterfalls –  Na cestu za vodopády se můžete vydat buď s džípem nebo si užít tamní klid a krásnou tropickou vegetaci ze hřbetu koně. Cesta vás zavede přes vesnice, podél řeky, kterou obklopuje svěží vegetace a úchvatné tropické prostředí. Některá místa se musí projít pěšky přes lanové mosty nad řekou. Na konci cesty si užijete osvěžující koupel v přírodním koupališti přímo u vodopádu. (cca 2,5 hodiny)
Během celého výletu bude v ceně konzumace nápojů – rum, coca cola, sprite, voda

 

Add comment

inPagewebsite, domain and webhosting easily