Výlet za dobrodružstvím na Jarabacoa

Co Je Jarabacoa? Jarabacoa je oblast ve vnitrozemí s podnebím tropického deštného pralesa, s teplými dny a mírnými noci během téměř celého roku.  Návštěvníci pokřtili Jarabacoa jako „město věčného jara“ a nebo se také přezdívá „Dominikánské Alpy“. Jednou z hlavních turistických atrakcí jsou hory a přírodní krásy této oblasti, které nabízejí spoustu outdoorových aktivit a exkurzí – vysokohorská turistika, trekking, horská kola, rafting, jízda na koni…

Tento výlet je určen pro sportovní nadšence a pro ty, co mají rádi dobrodružství i během dovolené. Ze Sosúa se jede přibližně 2 a půl hodiny směrem na Santiago De Los Caballeros. Toto město je druhé největší v Dominikánské republice a pro svou polohu se mu přezdívá  Ciudad Corazón (Město srdce). Je známé výrobou doutníků a během naší cesty se zastavíme u památníku Monumento a los Heroes de la Restauracion, který je symbolem města a  byl věnován hrdinům války za nezávislost v 19. století. Naším cílem však není prohlídka města, ale dobrodružství na Jarabacoa!

Zde jsou námi zvolené 2 varianty jak si Jarabacoa užít:

  1. Sjíždění divoké řeky na raftu – to je maximální dobrodružství a zábava pro každého plavce od 12 let. S sebou je zapotřebí si vzít věci a boty do vody a na místě už nám zapůjčí záchranou vestu, helmu a ostatní potřebné vybavení. Samozřejmě budeme proškolení, aby nevznikli nějaké zbytečných komplikací a pak už šup na raft a vychutnejte si chladné vody řeky Yaque del Norte, nejdelší v Karibiku. Ve společnosti profesionálních průvodců projdete přes kaňony a peřeje a zažijete skvělý pocity adrenalinu. Objevíte nádherná skrytá místa tohoto ostrova. River rafting v Jarabacoa to je akce, příroda, dobrodružství jednou za dobou. (cca 4 hodiny)
  2. Cesta k vodopádům Baiguate a Jimenoa Waterfalls –  Na cestu za vodopády se můžete vydat buď s džípem nebo si užít tamní klid a krásnou tropickou vegetaci ze hřbetu koně. Cesta vás zavede přes vesnice, podél řeky, kterou obklopuje svěží vegetace a úchvatné tropické prostředí. Některá místa se musí projít pěšky přes lanové mosty nad řekou. Na konci cesty si užijete osvěžující koupel v přírodním koupališti přímo u vodopádu. (cca 2,5 hodiny)
Během celého výletu bude v ceně konzumace nápojů – rum, coca cola, sprite, voda

 

Add comment

inPagewebsite, domain and webhosting easily